O nás

Chanzo Cha Nile (v překladu „Pramen Nilu“) vznikla v roce 2011 jako chovatelská stanice zabývající se plemenem Basenji. Náš mezinárodně chráněný název oficiálně registrovaný u FCI je příznačný. Životadárný Nil zde symbolicky poukazuje nejen na prapůvod basenjiho v hlubokém srdci Afriky, ale i na jeho cestu od domorodých kmenů v džungli až ke dvoru staroegyptských panovníků.

Již před lety nás neobvyklí afričtí psi s pradávnou historií okouzlili. První štěňátko jsme si přivezli z chovatelské stanice Hanáček a od té chvíle se plemeno Basenji nesmazatelně zapsalo do života naší rodiny.

Basenji jsou jiní - neradi slepě poslouchají, neradi se nudí, jsou velmi energičtí, nezapřou svou osobnost… Basenji jsou milí, zábavní, mimořádně vnímaví, bezmezně milující svou rodinu. Nedáme na ně dopustit!

Pokud i Vás toto jedinečné plemeno zaujalo a chcete se o něm dozvědět více, neváhejte nás s vašimi dotazy kontaktovat. V letošním roce plánujeme opět štěňátka. Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio